Третя Міжнародна франкофонна конференція «Мови, науки і практики» привернула до себе увагу світової університетської франкомовної спільноти. Високе зібрання науковців з 25 країн Європи, Азії, Африки привітали Ректор ОНУ імені І.І. Мечникова І.М. Коваль, Посол Франції в Україні Е. де Понсен, Директор Університетського Агентства Франкофонії по Східній та Центральній Європі М. Кетата, Декан факультету романо-германської філології Л.М. Голубенко. Ігор Миколайович оголосив вітання від Міністра освіти і науки України Ганни Новосад.
![IMG 2788](/images/3_Colloque/IMG_2788.jpg)
Пленарне засідання зацікавило не лише учасників конференції, але й студентів університету, що вивчають французьку мову, та численних гостей, серед яких – представники Альянс Франсез, викладачі шкіл та закладів вищої освіти Одеси. Блискучим модератором пленарного засідання став аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс Пето.
Свої наукові здобутки представили професори Мішель Ленобль-Пенсон (Міжнародна рада з французької мови, Франція; Університет Сент-Луї, Бельгія), Дідьє Гевель (Університет Париж 13, Сорбонна, Франція), Брюно Дюмезіль (Університет Сорбонна, історичний факультет, Франція), Олег Курбатов (Університет Париж 13, Сорбонна, Міжнародна Асоціація викладачів університетів, Франція).
![IMGP0284](/images/3_Colloque/IMGP0284.jpg)
Програма конференції була дуже насиченою, хотілося побувати на всіх 17 секціях, навіть якщо їх тематика не пов’язана з основним фахом, оскільки цікаво було дізнатись про наукові і практичні досягнення в Україні і за кордоном, нові стратегії, ідеї, досвід, а головне почути французьку мову, яка стала мовою єднання.
На секціях з лінгвістики, перекладознавства, методики викладання французької мови як іноземної обговорювалося широке коло питань розвитку словникового складу, впливу ЗМІ, інформаційно-комунікативних технологій, соціальних мереж, розвитку регіональних мов та ін. Жваві дискусії викликали проблеми забезпечення якості вищої освіти шляхом проведення міжнародного взаємооцінювання університетів у ЄС; використання методів створення аудіовізуального тексту, короткометражних фільмів, театралізації, творчих завдань тощо для підвищення рівня володіння французькою мовою.
![IMGP0350](/images/3_Colloque/IMGP0350.jpg)
Окрім цього, в центрі уваги були сучасні проблеми юридичних, політичних, соціальних, економічних, медичних наук, інших природничо-наукових галузей, захисту навколишнього середовища.
Приємною несподіванкою стала присутність багатьох студентів факультету РГФ на засіданні секції, далекої від філології: «Навколишнє середовище». Проблеми екології стали сьогодні актуальними, як ніколи, і така небайдужість до захисту природи знаходить відгук по всьому світу. Присутніх глибоко вразили представлені зарубіжними дослідниками проекти очищення навколишнього середовища від забруднюючих речовин, насамперед пластику.
Плідним було спілкування науковців, викладачів і студентів не лише під час секційних засідань, а також у ході різноманітних заходів, які поєдналися з роботою конференції. Так секція «Мистецтво та література» працювала в кабінеті Мистецтвознавства факультету РГФ на фоні експозиції живопису одеської художниці Поліни Зіновєєвої. Світло морських пейзажів, квітів створювало художню атмосферу для презентацій творів Мішеля Уельбека, Декарта, Паскаля та бельгійського художника і поета Крістіана Дотремона, відомого своїми логограмами, які доповідач порівняв з каліграмами французького поета Гійома Аполлінера.
![IMGP0356](/images/3_Colloque/IMGP0356.jpg)
Цікавими для всіх були авторські презентації книги президента і засновника Центру досліджень Квебеку та франкофонії Північної Америки Бернара Емона «Le Québec à grands traits» і перекладу французькою мовою книги Ірини Маленко «Sovietica» Ну Маі Нгуен Дак.
Учасники різних секцій із задоволенням взяли участь у мастер-класі Кароль Етьєн (Національний центр наукових досліджень, Франція), яка разом з колегами підготувала велику базу автентичних аудіо і відеоматеріалів, які презентують різноманітні повсякденні ситуації і запропонувала цікаві інтерактивні методики роботи з розвитку усного мовлення.
![](/images/3_Colloque/IMG_2797.jpg)
Програма конференції.
З матеріалами конференції можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ОНУ імені І.І. Мечникова.