16-18 вересня 2010 року в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова відбулася Третя Всеукраїнська наукова конференція романістів, організована кафедрою французької філології. Свого часу конференції романістів проводилися під керівництвом професора Гака В.Г. 2006 р. Чернівецький університет відродив цю традицію, і романісти України збираються на свій науковий форум раз на два роки.

Цього року конференцію було присвячено 145-річчю Одеського національного університету, 50-річчю факультету РГФ та 50-річчю кафедри французької філології. У конференції взяли участь 84 доктори та кандидати наук, аспіранти з 18 закладів вищої освіти України (Київ, Львів, Чернівці, Ужгород, Дніпропетровськ, Горлівка, Харків, Черкаси, Полтава, Мелітополь, Сімферополь, Ізмаїл, Одеса).

На урочистому відкритті конференції учасників привітав в.о. ректора професор Коваль І.М. та декан факультету РГФ. На пленарному засіданні виступили проф. Попович М.М. (Чернівецький ун-т) та проф. Смущинська І.В. (КНУ).

Доповіді були представлені на 7 секціях, якими керували провідні романісти та фахівці в галузі педагогіки (проф. Попович М.М., проф. Смущинська І.В., доц. Мельник В.І., проф. Князян М.О. ).

До початку конференції було видано матеріали конференції та Програму.

Секційні засідання проходили у Центрах при кафедрах факультету.

Під час підбиття підсумків керівники секцій відзначили високий науковий рівень та рівень організації конференції.